Maczka

Maczka

piątek, 31 stycznia 2014

To musisz wiedzieć #1 ZIMA



Witajcie :)
Zapraszam złote myśli na zimę.

W czasie zimy, skóra każdego z nas jest szczególnie zagrożona. Tu dowiecie się, co wpływa na taki, a nie inne kaprysy naskórka i jak temu skutecznie zapobiegać. Zapraszam!

  •   Przesuszona skóra to nic nowego w okresie zimowym.  Na taki stan wpływa mróz, ( którego teraz nie ma) silny i zimny wiatr, gwałtowne zmiany temperatur ( dom i dwór).
  • Okres zimowo-jesienny ma również i dobre strony. Jeśli planujecie poddać się zabiegom z użyciem kwasów to jest najlepszy czas, ponieważ mamy zdecydowanie mniejszy dostęp do światła słonecznego.
  •    Warto zmienić produkty, którymi oczyszczałyście dotychczas twarzy. Nie jest to konieczne, jeśli nadal wam służą, ale kiedy zauważycie, że wasza skóra się przesusza to może warto o tym pomyśleć. Dotychczasowe żele zamieńcie na kosmetyk o konsystencji kremowej.  Oczyszczanie będzie mniej inwazyjne. Takie firmy jak Nivea i Cetaphil na pewno będą mieć coś dla was.
  •    Krem silnie nawilżający ułatwi wam przetrwanie tych kilku miesięcy. Skórze suchej zalecane jest używanie wręcz natłuszczających kremów by chronić naskórek od zewnątrz, a dla cery mieszanej i tłustej przygotowane są emulsje.
  •   Dla osób, które nie mają cery wrażliwej poleca się nakładanie kremów na wilgotną twarz. Czemu? Tym sposobem dodatkowo ułatwimy i wzmożony nawilżanie. Cera wrażliwa jest bardziej skłonna do podrażnień, kiedy jest wilgotna, więc jej tego nie oferuję.
  • Kiedy temperatura spada poniżej zera ( 10 -15 i więcej) zaleca się kremy, które w składzie nie moja wody. Taki kremy ma firma Avene oraz inne, oferujące kosmetyki dla dzieci. Jest to ważne, ponieważ taka woda może zamarznąć na twarzy ( oczywiście nie jest to widoczne) i przyczynić się do podrażnienia skóry oraz pękania naczynek.
  •  Jeśli wasza skóra już jest bardzo wrażliwa to warto od czasu do czasu stosować kremy gojąco-kojące. By krem działał powinien zawierać np.: siarczany miedzi i cynku. Składniki dobrze wpłyną na rozdrapane ranki czy pryszcze oraz liszaje lub popękane kąciki ust. Są idealne do skóry naczyniowej.
  • Przy regularnym stosowaniu kosmetyków z kwasem salicylowym możemy zapiebiec nawrotom zajadów czy opryszczek. Dodatkowo, kwas złuszcza naskórek. To oddziałuje na nawilżenie ust i ich ogólną dobrą kondycję. Takim kosmetykiem jest Carmex dostępny w Rossmannie. Uwaga! Daje uczucie chłodzenia.
  •  Usta trzeba nawilżać (nie tylko podczas zimy!) ponieważ nie mają gruczołów łojowych.
    Możemy to robić w bardzo prosty sposób. Codziennie na noc nasmaruj wargi balsamem np.: Tissana lub wazeliną, która w tym przypadku ma jedynie służyć poprawieniu kondycji ust.
  •  Dłonie. Nawilżenie skóry i zmiękczenie naskórka zagwarantują produkty z mocznikiem. Najczęściej znajdziecie je w kosmetyku w stężeniu od 3% do nawet 20%. Tak samo zadziała na stopy, łokcie oraz inne podobne miejsca, które mają tendencję do wysuszania i tworzenia z naskórka nieprzyjemnej twardej „skorupy”.
  •   Długie i gorące kąpiele zimą odwadniają skórę. Skórę wysusza klimatyzacja czy ciepło pochodzące z grzejników.
  •    Elektryzowanie się włosów już przestaje być problemem. Musicie je nawilżać i problem zniknie. Niektórzy będą musieli użyć jedwabiu czy innego kosmetyku, który zawiera silikon.

Słowniczek
·          Natłuszczanie: podczas natłuszczania skóry na jej zewnętrznej warstwie, czyli naskórku tworzy się warstwa. Będzie ona chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
·          Nawilżanie nazywamy proces, w którym woda zostaje zatrzymana w skórze właściwej, dzięki czemu nasza skóra nie jest wysuszona, a nawilżona.
·          Emulsja jest mieszaniną dwóch nierozpuszczających się w sobie cieczy. Dzieli się na O/W i W/O.
·          Silikony to grupa polimerów, które tworzą warstwę nawierzchnią na włosach czy naskórku.



Do następnego ! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz